Logo

SLC- Advance - Капсули за слабеење

Број на оглас: 2436392 | Објавен на: 05.04.2017, 13:00
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 900 МКД

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Ослабување и Исхрана

Вид на оглас: Се продава


Додаток на храна за одржување на телесната тежина во рамките на физиолошките граници со помош на правилна исхрана и редовна физичка активност.

Активните состојки на овој производ придонесуваат во:

го регулира метаболизмот на мастите
ги спречува внесените масти да се апсорбираат и да се конвертираат во масни наслаги
ги елиминира токсините
ја подобрува функцијата на цревата и целиот интестинален систем
ја олеснува екскрецијата, варењето и функцијата на дигестивниот тракт
таргетирано се слабее со фокус на половината, стомакот и местата каде што најчесто масните наслаги се акумулираат

 Скопје    Општина: Гази Баба

Прати Е-Маил

 Aleksandra