Logo

Kuka Mesto vo s. Gorno Orehovo Zamena za Dzip ili Avtomobil

Број на оглас: 2450255 | Објавен на: 02.12.2018, 12:11
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Квадратура: 360 m²

Тип на земјиште: Градежно

Цена: 6.499 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава / Можна е замена


Се продава падната куќа до половина (заведена во имотниот лист) во центарот на с. Горно Орехово, асфалтен пат на 20м од местото (одалеченост 6,5 км од ракометно, 1,5км од школото во с.Буково, на 1000 м надморска висина). Површината на куќата е 76 м2, вкупна површина на местото е 360 м2. До куќата се обезбедени струја и вода (од селскиот водовод). Локацијата посебно е интересна за изградба на Старски Дом за подвижни лица. Селото е сместено на Јужната страна од пазувите на Баба планина, со кристално чист воздух обогатен со кислород од околните шуми, од изгрејсонце до зајдисонце го бакнуваат сончевите зраци (ако не знаете што значи тоа за здравјето, посебно на срцево болните лица консултирајте се со лекар). Во зима посебно е атрактивно (ако нема облаци како лето е) идеално место за користење на енергија од обновливи ресурси (сонце, ветер и вода). Околу селото има идеални патеки за пешачење и рекреација а не постои билка која неможи да се најди, а ја има на „Балканот-Македонија“. Да имам финансии веднаш би отпочнал со изработка на проект и инвестициска конструкција за изградба на старски дом во овој божји рај. Корисниците на услугите, водени од советите на стручни лица, со сигурност за кратко време би го повратиле квалитетот на живеењето, а насмевката на нивното лице тоа ќе го потврдува. Можна е и замена за автомобил или џип. Цената не е фиксна.
Повеќе информации на телефон: 075 563 469 / 070 278 134
Може и на вибер +38970278134

 Битола    Општина: Битола

Прати Е-Маил

 Jovan

Потврден огласувач