Logo

Meizu MX6, 3GB Ram, 32GB, 10 cores

Број на оглас: 2450943 | Објавен на: 24.05.2017, 02:09
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Друга марка

Модел: Meizu MX6

Боја: Silver

Интерна меморија: 32 GB

РАМ меморија: 3 GB

Големина на екранот: 5,5 - 5,9" инчи

Цена: 200 €
Цената е фиксна

Категорија: Мобилни телефони и додатоци / Мобилни телефони

Вид на оглас: Се продава


Се продава 6 месеца стар Meizu MX6, со две силиконски футроли и заштитно стакло за екран. Телефонот е без мана, работи со две нано сим картици на сите мрежи.

Гратис: Docking charger - USB Type-C

Без замени.

- Helio X20 processor, 10-core processor 2.3 GHz
- Dual SIM with dual standby
- 3GB RAM
- Battery 3060mAh
- Storage 32GB
- Size 5.5-inch, Resolution 1920 * 1080
- Rear camera 12 megapixels, SONY IMX386 CMOS ƒ/2.0 aperture
- Dual flash
- Front camera 5 megapixels
- mTouch 2.1 Fingerprint Sensor
- 4G FDD-LTE
- 802.11a/b/g/n/ac Wi-Fi
- Dual-band Wi-Fi (5 GHz / 2.4 GHz)
- Bluetooth 4.1
- Sensors: Hall effect sensor, gravity sensor
Infrared proximity sensor, gyroscope and ambient light sensor Touch sensor, digital compass
- GPS, A-GPS, GLONASS, Digital compass

 Гевгелија    Општина: Гевгелија

Прати Е-Маил

 Koce

Потврден огласувач