Logo

OPEL VECTRA SIGNUM 1.9 CDTI XENON NAVI

Број на оглас: 2456028 | Објавен на: 22.04.2017, 22:21
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Opel

Модел: Signum

Година: 2006

Гориво: Дизел

Километри: 200000

Менувач: Рачен

Каросерија: Хеџбек

Боја: Сива

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 04.2018

Сила на моторот: 88 kw / 120 ks

Цена: 1 € 5.800 €

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


OPEL VECTRA SIGNUM 1.9 CDTI
Германско возило апсолутно топ состојба за сериозни купувачи!!!!!
ПЛАТЕНИ СИТЕ ДАВАЧКИ ЦАРИНА ХОМОЛОГАЦИЈА ПРЕВОД!!!!!!!!!!

категоријa хечбек
километражата
235800 км
сервисна книска комплет
капацитет
1910 кубика
моќ
88 kW (120 hp)
гориво
дизел
потрошувачка
≈ 5,3 l / 100 km (комбинирано)
≈ 6,9 l / 100 km (урбана)
≈ 4,7 l / 100 km (автопат)
емисија на CO2
≈ 159 g / km (комбинирано)
број на седишта
5
Број на врати
4.5
пренос
рачен менувач
категорија на емисии
euro4
година
11/2006
климатроник
помош при паркирање
Напред, назад
воздушни перничиња
Предните, страничните и други воздушни перничиња
боја
Сребрено Метални
внатрешна декорација
Целосна кожа
Меморија на возачко седиште
ABS
патен компјутер
CD плеер
шини на покривот
Електрични прозори
Страничните ретровизори, електрично.
Електрично местење на седиштето.
Имобилизатор Electric.
ESP
звучникот
хенон фарови
алуминиумски тркала
сензор за светлина
MP3 интерфејс
Мултифункционален волан
систем за навигација
светла за магла
На пушачко воизило
Филтер за честички
сензор за дожд
Водич за одржување
серво волан
Греење на седиштата


Спорт пакет
спортски седишта
грејачи на седишта
светла за дневно возење
контрола на патувањето
за контрола на тракцијата
Приемник / Радио
Ксенон светла
Централна
вентилација на седишта
и многу друга опрема........

 Струмица    Општина: Струмица

Прати Е-Маил

 igor

Потврден огласувач