Logo

DR.LEVINS ---Магнетниот појаc за правилно дpжeњe на тeлотo!

Број на оглас: 2456535 | Објавен на: 22.06.2018, 09:50
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 790 МКД
890 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Спортска опрема и активности / Останато

Вид на оглас: Се продава


MAGNETNI POJASI ---DR.LEVINS
KOMPLET SO KUTIJA

Cедење на училиште, на компјутер ,
во кафуле итн. што создава предуслови
за деформирање на р’бетниот столб... Магнетниот појаc против деформитет
и болка во многу помага да се реши ова. Пристапен и едноставен за користење обезбедува да се има исправен рбетен
столб и седење без болка....
Магнетниот појаc за правилно дpжeњe
на тeлотo против деформитет и болка... конструиран и изработен е од ластик и
текстил во кој се вметнати 12 магнети,
по 6 во делот на половината и 6 по
должина на рбетниот столб.
Рбетот го држи исправен а
магнетното поле со подобра циркулација прави мускулите околу рбетот да бидат
силни и без болка од долгото седење.
Кај постарите помага да се намалат или прекинат болките на рбетот и околу
него преку подобрување на циркулација на крвта.
*Не смеат да го користат бремени жени,
луге со пејсмејкер, со вградени стентови и луге алергични на магнетно поле

DOSTAVA NIZ CELA MAKEDONIJA

 Скопје    Општина: Кисела Вода

Прати Е-Маил

 ONLINE

Потврден огласувач