Logo

SEAT TOLEDO 2.0 TDI FULL OPREMA

Број на оглас: 2456843 | Објавен на: 23.07.2017, 08:38
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Seat

Модел: Toledo

Година: 2006

Гориво: Дизел

Километри: 180000

Менувач: Рачен

Каросерија: Хеџбек

Боја: Сива

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 05.2018

Сила на моторот: 103 kw / 140 ks

Цена: 1 €

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


SEAT TOLEDO 2.0 TDI Sport Paket
GERMANSKO VOZILO APSOLUTNO TOP SOSTOJBA SERVISNA KNISKA I CELA DOKUMENTACIJA
REGISTRIRANA DO 05/2018 god.

километражата
187000 км
капацитет
1968 кубика
моќ
103 kW (140 hp)
гориво
дизел
потрошувачка
≈ 6.1 l / 100 km (комбинирано)
≈ 6,5 l / 100 km (урбана)
≈ 5,3 l / 100 km (автопат)
Емисија на CO2
≈ 163 g / km (комбинирано)
број на седишта
5
Број на врати
4.5
пренос
рачен менувач
категорија на емисии
euro4
животната средина значка
4 (зелено)
година
12/2005
Број на сопствениците на возилата
1
клима уред
климатроник двозонски
помош при паркирање назад
воздушни перничиња
Предните, страничните и други воздушни перничиња
боја сива металик
внатрешна декорација
Анатомски седишта
опрема

ABS

патен компјутер

CD плеер

Електричен прозорец.

Страничните ретровизори, електрично.

Имобилизатор Electric.

ESP

Isofix (прилог детско седиште)

Алуминиумски тркала

MP3 интерфејс

Мултифункционален волан

светла за магла

Филтер за честички

сензор за дожд

серво волан

Греење на седиштата

контрола на патувањето

за контрола на тракцијата

Приемник / Радио

Централна

 Струмица    Општина: Струмица

Прати Е-Маил

 igor

Потврден огласувач