Logo

VW GOLF PLUS 1.9 TDI 105 KS

Број на оглас: 2462705 | Објавен на: 27.05.2017, 17:12
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: VW Volkswagen

Модел: Golf Plus

Година: 2005

Гориво: Дизел

Километри: 180000

Менувач: Рачен

Каросерија: Хеџбек

Боја: Сина

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 06.2017

Сила на моторот: 77 kw / 105 ks

Цена: 5.600 €

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


VOLKSWAGEN GOLF PLUS 1.9 TDI, SPORTLINE
Работна зафатнина на моторот: 1896 ccm
Моќност на моторот: 105 КС

Возилото е увезено од Италија и е регистрирано на македонски таблици.

Возилото има највисоко ниво на опрема и тоа:

Двозонски дигитален клима уред (CLIMATRONIC)
ABS - Систем за кочење
ESP - Систем за стабилност
10 X AIR BAGS
Серво волан - кожен со три крака
Спортски седишта
Лумбална подршка на предни седишта
Внатрешно амбиентално светло
Наслонувачи за рака (напред и назад)
Фрижидер во касетата
Радио со ЦД - Фабрички вградено
Централна брава со далечинско
Електрични прозори на сите врати
Електрични ретровизори
Металик боја
Алуминиумски бандажи ( фабриски, 16 инчи) со 8 крака
Халогенки во преден браник

Возилото е сервисирано на 15.03.2017 година
Променето е масло - CASTROL 5W - 40 Sinthetic
Нов акумулатор - EXIDE
Променети се сите филтри ( за нафта, за масло и за воздух)
Променети се греачите
Нови брисачи напред и назад WURTH
Пред три месеци променет е ребраст каиш и водна пумпа.

Може да го проверите во било кој сервис по ваша желба.

Возилото е во безпрекорна состојба, со најпопуларниот мотор на Фолксваген, мнгу економичен, издржлив и ефтин за одржување.

 Кочани    Општина: Кочани

Прати Е-Маил

 Milan

Потврден огласувач