Logo

Canon IXUS 220 HS / ELPH 300 HS

Број на оглас: 2467484 | Објавен на: 15.09.2017, 08:35
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Резолуција: 10,1-15,0 Мегапиксели

Марка: Canon

Цена: 3.300 МКД
Цената е фиксна

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Дигитални фотоапарати

Вид на оглас: Се продава


Canon IXUS 220 HS

Компактен и мал апарат, во многу добра состојба, со многу добар квалитет.

Со апаратот доаѓа оригинална кутија со сите кабели и упатства.
Доаѓа и со две батерии, кои се скоро нови. Така да, никогаш нема да останете без батерии.

Со апаратот следува и торбичка.

Апаратот на американскиот пазар се продава под друго име - ELPH 300 HS .

Еден од компактните апарати со најмногу добри мислења на американскиот амазон, повеќе на следниот линк - https://www.amazon.com/Canon-PowerShot-ELPH-300-HS/dp/B004J41T7Q

Оваа е IXUS серија, модел од средната класа на компактни апарати, а не од најефтините ниска класа што се продаваат по 5-6000.

Слики сликани со овој апарат, може да разгледате на следниот линк - https://www.flickr.com/groups/1613775@N24/pool/

Испраќам по карго низ цела Македонија.

Ве молам без ценкање, цената намерно ја ставив ниска и привлечна, затоа што не мислам да ја намалувам повеќе


 Струмица    Општина: Струмица

Прати Е-Маил

 Citizen

Потврден огласувач