Logo

црево - систем какпка по капка

Број на оглас: 2480265 | Објавен на: 01.06.2020, 10:32
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 6 МКД

Категорија: Дом и Градина / Градина / Градинарски алат и машини

Вид на оглас: Се продава


ЦЕЛА ПРОГРАМА НА СИСТЕМ КАПКА ПО КАПКА!!!
СИТЕ ВИДОВИ НА ЦРЕВА И СПОЈКИ!!!!
Црево Ф16 пакувано 400 метри 6,5 денари
Црево Ф20, (6 бари) пакувано 300 метри = 10 ден
Црево Ф25, (6 бари) пакувано 200 метри =16 ден
Црево Ф32, (6 бари) пакувано 150 метри = 25 ден метро
Црево Ф40, (6 бари) пакувано 150 метри = 36 ден метро
Црево Ф50, (6 бари) пакувано 100 метри = 47 ден метро
Црево Ф63, (6 бари) пакувано 100 метри = 74 ден метро
Црево Ф75, (6 бари) пакувано 100 метри = 120 ден метро
Црево Ф90, (6 бари) пакувано 100 метри = 140 ден метро
Исто така има црево со јачина од 10 бари ф20, ф25, ф32, ф40, ф50, ф63, ф75, ф90.
Црево за систем капка по капка (Фи) -F 16. дебелоѕидно
црево од овој тип го има со растојание на дупките од 20цм, 25цм, 33цм, исто така има и црево без дупки на кое може да му се направат по потреба. Цена на големо на еден клоп црево од 400 метри е 6.5 денара метар должен. цена на мало односно помалку од 400 метри е 9 денари.
Црево ф16 со растојание на фабрички монтирани капалки на 50 цм = 8денари метар.
За фирми и продавници цена по договор.
Системот за наводнување „капка по капка“ е најнапредна технологија во наводнувањето, најрационално ги искористува расположливите количини на вода и придонесува во зголемување на приносите.
-Водата оди таму каде е потребна, што е една од најголемите предности на овој вид на наводнување. Заштеда на вода. Ефикасно се искористува водата со тоа што се наводнува само зоната на коренот и не се заливаат делови на кои нема растенија, се намалува количината на вода за залевање.

 Радовиш    Општина:Радовиш

Прати Е-Маил

 gorgi

Потврден огласувач