Logo

crevo - kap sistem

Број на оглас: 2492312 | Објавен на: 22.08.2018, 07:57
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 7 МКД

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Земјоделство и Животните на фармата

Вид на оглас: Се продава


црево за систем капка по капка (Фи) -F 16. дебелоѕидно, f20, f25, f32, f50
F16 =црево од овој тип го има со растојание на дупките од 20цм, 25цм, 33цм, исто така има и (црево без дупки = 7,5 денари) на кое може да му iсе направат по потреба. Цена на големо на еден клоп црево од 400 метри е 7 денара метар должен (2800 денари). цена на мало односно помалку од 400 метри е 9 денари. F20 полно црево (1метар 10 денара) 400 метра= 4000 денара. F25 полно црево (1метар=15 ден) 200 метра= 3000 денара. F32 полно црево (1метар 21 денар) = 150 метра =3150 денара. F50 полно црево (1метар 45 денра) 100 метра= 4500 денара.
Системот за наводнување „капка по капка“ е најнапредна технологија вонаводнувањето, најрационално ги искористува расположливите количини на вода и придонесува во зголемување на приносите.
-Водата оди таму каде е потребна, што е една од најголемите предности на овој вид на наводнување. Заштеда на вода. Ефикасно се искористува водата со тоа што се наводнува само зоната на коренот и не се заливаат делови на кои нема растенија, се намалува количината на вода за залевање.

 Радовиш    Општина: Радовиш

Прати Е-Маил

 gorgi

Потврден огласувач