Logo

МАСЛОДАЈНА РЕПКА(СЕМЕ)

Број на оглас: 2493757 | Објавен на: 04.10.2017, 22:49
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 100 МКД

Категорија: Продавници, Трговија / Градина, Хортикултура

Вид на оглас: Се продава


ПРОДАВАМ СЕМЕ ОД МАСЛОДАЈНА РЕПКА.( Се сее заради семето од кое се добива масло за јадење, биогориво (биодизел) како и заради големата зелена маса за прихранување на добитокот.Репката процутува во април кога во природата практично немаме ни една појака пчелна паша па затоа има големо значање за развојот и зајакнувањето на пчелните семејства.Исто така ја прочистува почвата и може при средна висина да се изора на самата нива и со самото тоа се добива добра припрема за садење на друга култура.се сее плитко на 2см)
ЦЕНА ПО ДОГОВОР
НАУМ 076506108
БОРКО078308154

 Охрид    Општина: Охрид

Прати Е-Маил

 Borko