Logo

DVR WIFI IP KAMERA SRICAM - KAMERI ZA VIDEO NADZOR

Број на оглас: 2512017 | Објавен на: 15.10.2018, 12:19
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 2.500 МКД
Цената е фиксна

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Видео камери - Аналог / Останато

Вид на оглас: Се продава


Нови IP WIFI камери за видео надзор со можност да работат и со жица и бежично. Мониторинг преку компјутер, мобилен, таблет или друг електронски уред на кој можи да се инсталира апликацијата. Има вграден мотор за ротирање во било која насока преку интернет од вашиот уред, детекција на движење и аларм. Вградени IR диоди за ноќно снимање со автоматско вклучување и исклучување преку сензор. Можност за логирање на повеќе корисници со различно ниво на пристап со употреба на лозинки.
Moже да снима во самиот комјутер, мобилен телефон, а бидејќи располага и со Micro SD Slot можи да снима и на MIcro SD картичка и да ги враќате снимките назад преку интернет без да има потреба да ја вадите и да ја празните картичката, самата камера ги бриши најстарите снимки и ги обновува со нови, многу едноставно и лесно се инсталира, исто можи да се користи и како домофон, значи самата камера располага и со звучник и со микрофон. (За илустрација, ако камерата е поставена пред вашата влезна врата наместо да излегувате надвор можи да гледате преку камерата а истовремено и за зборувате со лицето што е пред вратата. Доколку не сте дома има опција камерата да ве извести кога ќе забележи движење, самата апликација располага и со многу други опции.)

Во пакетот оди:
----------------------------
* Упатство за инсталација
* Специјален држач ако треба да се постави на ѕид
* Потребните типли и штрафови
* Напојување за камерата
* Мрежен кабел
* CD
* И самата камера

ВРШИМЕ ДОСТАВА НИЗ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ПРЕКУ КАРГО!!!

Подетални карактеристики:
=================================
Technical Feature : Infrared
Special function: Night Vision
Specification of Power Supply: DC 5V /2A
IP camera performance: Motion Detection,Night Vision,Support video control
Protocol: ONVIF,P2P
Wireless: WiFi 802.11 b/g/n
IP Mode : PPPOE
Online Visitor (Max.): 10 people for LAN, 5 people for WAN
Web Browser: IE
Safety: WEP, WPA, WPA2 encryption
Mobile Access: Android,IOS
Motion Alarm : Yes
Alarm Notice: Email Photo
DDNS (free): Yes
Microcomputer Processor: Embedded Linux OS
Pan/Tilt-Vertical Angle (degree) : 75 degrees
Local-storage: TF / Micro SD card up to 128GB
Others: Phone App "Sricam"
Video Compression Format: H.264
Sensor: CMOS
Pixels: 1MP
Video Standard: NTSC,PAL
Frame Rate (FPS): 25 fps
Resolution: 1280 x 720,320 x 180,640 x 360
Backlight Compensation: Yes
White Balance: Yes
Minimum Illumination: 0.1 Lux / F1.2 ( With IR Illuminator )
Infrared Sensitivity: Yes
Audio Compression Mode: G.711
Audio Input: Built-in mic.
Audio Output: External speaker
Infrared LED: Yes
Environment: Indoor
Working Humidity (%) RH: 10 - 90 percent RH
Product size (L x W x H): 9.10 x 10.30 x 1IP WIFI KAMERA - KAMERI ZA VIDEO NAD3.50 cm / 3.58 x 4.06 x 5.31 inches
Package size (L x W x H): 18.20 x 11.00 x 14.90 cm / 7.17 x 4.33 x 5.87 inches

 Битола    Општина: Битола

Прати Е-Маил

 Zoran

Потврден огласувач