Logo

CLEVER CUTER --- НОЖИЦИ ЗА СЕЧЕЊЕ ЗА СЕКАКВА НАМЕНА !!!

Број на оглас: 2536071 | Објавен на: 27.07.2017, 17:24
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 599 МКД

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Ослабување и Исхрана

Вид на оглас: Се продава


CLEVER CUTER ---NOZICI ZA SECENJE
ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ:

Сечкањето и режењето е единствената најчеста активност во подготовката на храната. Сега, со Clever Cutter тоа е толку едноставно и брзо ќе се сечкаш како никогаш порано!

Сечката за сечкање е главен дел од секоја кујна. Но, кога ќе се направи сечкањето, треба да ја пренесеш целата таа лабава храна во тава или сад, нели? MESSY! Па што ако храната е веќе таму веднаш штом ќе се исецка? Што ако плочката за сечкање и нож беа се-во-еден неверојатен лизгач кој толку брзо и лесно ги скратува како ножици и им дозволува на храната да падне токму онаму каде што ви треба?

Умен Каттер го прави токму тоа!

Со рачка со пролет, која ја држи челуста за сечење што е можно пошироко во отворена положба за да овозможи брзо дејство на сечкање. За да парчеш и да исецкаш со Умен Каттер, едноставно ќе се притисне, повторно, и повторно, и повторно!

Зеленчук, овошје, колбаси, компири, па дури и француски леб. Само држете ја храната во едната рака и Умен Каттер во другата, а потоа се хранат и исечете. Умен Каттер прави кратка работа за подготовка на храна која порано траеше и создаваше многу неред. Сега можете да исечете кромид побрзо од про! Состојки за салати, чорби, тепсии и супи може да се исечат право во садот за неколку секунди! Потоа, само исплакнете под допрете и чувајте го Вашиот Умен Секач до следниот пат кога ќе ви треба - тоа нема да биде долго!

Но, тоа не е сè! Умен резач се распаѓа! Едноставно отстранувајте го сечилото со отклучување на шарката и станува единствено супер-остри кујнски нож за поголеми прехранбени производи или месо од месо.

Ако сте гледале, со завист, како готвачи и шоу-оф парчиња преку храна како машина, сега можете да го извадите вашиот умен секач и да им покажеме што со голема брзина - не се меша сечкање навистина изгледа! Умен Секач го става ножот и плочата десно во вашата дланка!

DOSTAVA NIZ CELA MAKEDONIJA.

 Скопје    Општина: Кисела Вода

Прати Е-Маил

 ORGINAL