Logo

prodavam zajci,zajak,zajaci

Број на оглас: 2563646 | Објавен на: 19.11.2018, 21:22
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 300 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Животни / Останато

Вид на оглас: Се продава


Продавам зајачиња за чување и средени за готвење.
Зајачкото месо е квалитетно месо со низок степен на холестерол и калории во споредба со други видови месо (јагнето содржи 319 калории на 100 грама месо, говедското и свинското месо пак, до 380 калории, додека 100 грама зајак изнесува 136 калории), а меѓу другото, зајакот има фино мускулно влакно и меко, глатко месо. Експертите тврдат дека зајакот е квалитетно и корисно животно. Зајачкото месо всушност, содржи голема количина на белковини и е лесно сварливо затоа се препорачува негова редовна консумација бидејќи помага во стабилизација на метаболизмот. Се препорачува за деца, и трудници. Богато со витамини и минерали , препорачливо и за лица кој имаат проблем со коските пошто содржи високо ниво на калциум и многу други придобивки.

 Пробиштип

Прати Е-Маил

 alek mirevski

Потврден огласувач