Logo

Сибирски самојед / Sibirski samojed

Број на оглас: 2568804 | Објавен на: 22.08.2018, 10:46
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 100 €

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Животни / Кучиња

Вид на оглас: Се продава


Се продава машко кученце од расата сибирски самојед,родено на 19 јуни. Кучето има шампионско потекло од познатите одгледувачници за самоједи, како што се: Antina big brother, Belyi volk, Mano siberian, Belluchi royal snow ( истото може да се види и на педигрето од родителите и и нивните интернационални шампионски награди ). Кучето ќе го добиете прочистено, вакцинирано, со пасош и со цена многу пониска од реалната за ваков квалитет на самојед. На сликите ги има и родителите.

п.с. Не се што лае и е бело е самојед, изберете квалитет.
ВРШАМ ДОСТАВА ДО СКОПЈЕ, ВЕЛЕС, ПРИЛЕП И БИТОЛА!
Тони - 075 606 338

 Крушево    Општина: Крушево

Прати Е-Маил

 Toni

Потврден огласувач