Logo

HUAWEI ASCEND H1611

Број на оглас: 2592644 | Објавен на: 11.01.2018, 19:28
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Huawei

Модел: HUAWEI ASCEND H1611

Боја: Black

Интерна меморија: 16 GB

РАМ меморија: 2 GB

Големина на екранот: 6" инчи и поголеми

Цена: 5.500 МКД
5.600 МКД
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Мобилни телефони и додатоци / Мобилни телефони

Вид на оглас: Се продава / Можна е замена


HUAWEI ASCEND H1611
6 INCHI EKRAN
angliski go nemakaj nas

ZAMENA ZA SONI PONOV MODEL SO MOJA DOPLATA

Technology
IPS
Size
6 inches
Resolution
720 x 1280 px

RAM
2 GB
Internal storage
16 GB
External storage
microSD
ront camera
2 MP
Rear camera
8 MP
3264 x 2448 px
autofocus
Flash
LED

GSM
850 / 900 / 1800 / 1900
Mobile network
2G / 3G / 4G
WLAN
Wi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth
v4.0, A2DP
GPS
A-GPS
NFC
no
FM radio
no
USB
microUSB 2.0
Audio
3.5 mm jack

 Скопје    Општина: Кисела Вода

Прати Е-Маил

 ICE

Потврден огласувач