Logo

СЕ ИЗНАЈМУВА ДЕЛОВЕН ОБЈЕКТ и ТАМПОНИРАН ПЛАЦ

Број на оглас: 2599455 | Објавен на: 30.07.2018, 10:50
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Квадратура: 2000 m²

Цена: 1 €

Категорија: Недвижности / Деловен простор / Индустрија и Работилница

Вид на оглас: Се изнајмува


СЕ ИЗНАЈМУВА/ ПРОДАВА
Тампониран плац 2000 м2 со целосна инфраструктура (ел.енергија, вода и канализација) и деловен објект 80 м2, новоградба. Уредна документација, заведен во Катастар на РМ со имотен лист, тврда градба.

Плацот е тампониран и ограден со ограда во висина од 2м (согласно важечките прописи за вршење на дејност). Повекенаменска употребна дозвола од Министерство за животна средина и Општина Кисела Вода.

Објекот е во функција.
Видео надзор и алармен систем. ПВЦ столарија. Одлична термо изолираност на Објектот, Административен дел поделен на 2 целини, 1 –ва целина има 2 приемни канцеларии, тоалети и кујна и 2-ра целина има трпезарија, кујна, WC, тоалет и соблекувална за вработени.
Спроведена LAN компјутерска мрежа и WI-FI.

Пристап за сите видови возила со два влеза (за влез и излез).

3 тонска баждарена електронска вага.

Дополнителен простор (КЕН монтажен објект) приклучен на електрична инсталација и вода, наменет за чуварница.

2 контејнери (6м * 2,5м) погодни за магацински простор.

ДЕЛОВНИОТ ПРОСТОР НЕ Е УПОТРЕБУВАН. Погоден за секаква намена (стовариште, отпад, автоплац...).

ЦЕНА: ПОВОЛНА, ПО ДОГОВОР.
ЛОКАЦИЈА: ПОСЛЕ МОСТОТ НА ВЛЕЗ ВО ДРАЧЕВО, ДО НОВИОТ ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД И ФАБРИКА ЕЛМИГО
КОНТАКТ: 070/ 220-177

 Скопје    Општина: Кисела Вода

Прати Е-Маил

 Vitomir Georgievski