Logo

Куќа во Битола....на 200м од Саат Кулата и Широк Сокак

Број на оглас: 2633854 | Објавен на: 05.07.2020, 06:50
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Број на соби: 15

Квадратура: 300 m²

Број на спратови: 3 спрата

Греење: Дрва

Дворна површина: 240 m²

Тип на домот: Мулти семејна куќа

Состојба: Стара

Опрема: Полу наместен

Број на балкони: 1 Балкон

Број на бањи: 2

Подрум: Да

Број на паркинг/гаража: Повеќе од 4 паркинг места

Ориентација: Североисток

Адреса: ул.Стерјо Ѓоргиев бр.34

Цена: По Договор
Цената е фиксна

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Вид на оглас: Се продава / Можна е замена


Куќа на ул.Стерјо Ѓоргиев која спаѓа меѓу оние во Битола со најубава фасада и Масонски украси на сликите бр.2-3 можи да се види накратко историјата на куќата и за кој сопственик се работи..........Како и сегде така и во оваа куќа времето го направило своето но за оние кои разбираат од Стара Архитектура сигурно би замислиле како би изгледала после реставрација......
Се работи за куќа со подрум од 88м2, два ката од по 105м2 и двор од 250м2 со комплетна документација
Цена 130 000евра -фиксна-

 Скопје    Општина:Скопје Центар

Прати Е-Маил

 -oglas-

Потврден огласувач