Logo

ФАБРИЧКИ ОБЈЕКТ - ДЕЛОВЕН ПРОСТОР ВО БИТОЛА

Број на оглас: 2639792 | Објавен на: 14.12.2018, 12:18
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Квадратура: 2494 m²

Цена: 450.732 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Недвижности / Деловен простор / Индустрија и Работилница

Вид на оглас: Се продава


Се продава фабрички објект - деловен простор во површина од 2494 м2 во Битола на МВ Девејани бр. 13. Деловниот објект всушност преставува фабриката на ТРИКОТАЖА ПЕЛИСТЕР во Битола заведен на ИЛ бр. 94824 за КО Битола 4 во сопственост на ТТК Банка. Банката нуди можност за кредитирање на заинтересираните купувачи согласно постоечките кредитни услови на банката, ДДВ, данок на промет на недвижности како и сите други трошоци околу преносот на сопственоста паѓаат на товар на купувачот.

 Битола    Општина: Битола

Прати Е-Маил

 ТТК БАНКА АД Скопје

Потврден огласувач