Logo

Мултифункционален деловен објект на Јадранска магистрала

Број на оглас: 2639952 | Објавен на: 04.10.2017, 16:15
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Квадратура: 3150 m²

Цена: 750.000 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Недвижности

Вид на оглас: Се продава


Се продава мултифункционален деловен објект од 1.150m2 со земјиште под зграда од 1.080m2 и градежно изградено земјиште од приближно 2.000m2.
Објектот е уреден со комплетна инфраструктура по европски стандарди – електрична инсталација, водовод, канализација и атмосферска инсталација, асеизмичка градба со запазување на сите градежно-технички стандарди. Како завршни градежни елементи вградени и проектирани се високо квалитетни современи материјали кои ги исполнуваат стандардите за енергетски ефикасни објекти.
Објектот е во завршна фаза на градба, вселив за еден месец.
Вкупна цена за градежно изградено земјиште, зпз и деловен објект 750.000€ нето цена.

 Скопје    Општина: Чучер Сандево

Прати Е-Маил

 Kristina

Потврден огласувач