Logo

Canon EOS 5D

Број на оглас: 2648839 | Објавен на: 26.01.2018, 09:34
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Резолуција: 10,1-15,0 Мегапиксели

Марка: Canon

Цена: 480 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Дигитални фотоапарати

Вид на оглас: Се продава


Се продава полу-професионален дигитален апарат Canon EOS 5D, со променливи објективи, многу малку користен, без гребнатинка, извонредно сочуван, како нов. Користен за домашни потреби. Може да се види и проба во секое време. Само за мераклии на добра фотографија. Прифаќам пристојни понуди за цената. 078-250-150

Sensor: 35.8 x 23.9 mm CMOS (full-frame)
Maximum resolution 4,368 × 2,912 (12.8 megap)
ASA/ISO range 50-3200
Storage CompactFlash (CF) (Type I or Type II)

 Скопје    Општина: Карпош

Прати Е-Маил

 Сашо

Потврден огласувач