Logo

Се продава лозје + нива

Број на оглас: 2648922 | Објавен на: 14.06.2019, 12:38
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Квадратура: 20910 m²

Тип на земјиште: Земјоделско

Цена: 1 €
Цената не е фиксна

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Се продава лозје + нива во Неготино итно !!!

Местото се простира на површина од 20 910 м2 од кои 5300 м2 е празна нива а остатантото е лозов насад од сортите "Смедеревка" со површина од околу 8500 м2 и "Кратошија" со површина од околу 7000 м2.
Лозовиот насад е под систем за наводнување и исто така се продаваат и цевки и распрскувачи за наводнување.

Во склоп на горенаведената површина има и мала куќичка.

Цената е по договор.
Тел: 075 511 790

 Неготино    Општина: Неготино

Прати Е-Маил

 Борче

Потврден огласувач