Logo

Kuka na 100m od saat kulata-edna od najubavite stari gradbi

Број на оглас: 2660826 | Објавен на: 06.07.2020, 07:33
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Број на соби: 15

Квадратура: 300 m²

Број на спратови: 2 спрата

Греење: Дрва

Дворна површина: 240 m²

Тип на домот: Двo-семејна куќа

Состојба: Стара

Опрема: Полу наместен

Година на градба: 1926

Година на реновирање: 1

Број на балкони: 1 Балкон

Број на бањи: 1

Подрум: Да

Број на паркинг/гаража: 4 Паркинг места

Ориентација: Југозапад

Адреса: Стерјо Ѓоргиев бр.34

Цена: По Договор
Цената е фиксна

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Вид на оглас: Се продава / Можна е замена


Куќа на ул.Стерјо Ѓоргиев која спаѓа меѓу оние во Битола со најубава фасада и Масонски украси на сликите бр.2-3 можи да се види накратко историјата на куќата и за кој сопственик се работи..........Како и сегде така и во оваа куќа времето го направило своето но за оние кои разбираат од Стара Архитектура сигурно би замислиле како би изгледала после реставрација......Се работи за куќа со подрум од 88м2 два ката од 105м2 и двор од 250м2…,и уредни документи за целиот имот.
Цена 130 000 евра-ФИКСНА-

 Битола    Општина:Битола

Прати Е-Маил

 Огласи

Потврден огласувач