Logo

Продавам куќа

Број на оглас: 2671245 | Објавен на: 23.04.2018, 08:01
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Број на соби: 4

Квадратура: 136 m²

Број на спратови: Високо приземје

Греење: Дрва

Дворна површина: 110 m²

Тип на домот: Една семејна куќа - Самостојна

Состојба: Стара

Опрема: Празен

Година на градба: 1975

Број на балкони: 1 Балкон

Број на бањи: 1

Подрум: Да

Број на паркинг/гаража: 2 Паркинг места

Ориентација: Исток

Адреса: ул. Диме Туриманџов бр. 22, Кавадарци

Цена: 25.000 €
Цената не е фиксна

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Вид на оглас: Се продава


Продавам куќа на ул. Диме Туриманџов бр. 22, Кавадарци. Куќата се состои од сутерен и високо приземје, со површина од 68+68 m2, и двор 110 m2 со посебен пристап и влез. Куќата е запишана во посебен имотен лист, а дворот е половина од заедничка парцела ( нема физичка делба, односно во катастар е запишан како сосопственост во идеална половина). Инфо. 075/970-068

 Кавадарци    Општина: Кавадарци

Прати Е-Маил

 house

Потврден огласувач