Logo

Продавам Chevrolet Captiva 4x4 со седум седишта

Број на оглас: 2671619 | Објавен на: 01.11.2018, 09:12
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Chevrolet

Модел: Captiva

Година: 2007

Гориво: Дизел

Километри: 200000

Менувач: Рачен

Каросерија: Теренци - SUV

Боја: Црвена

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 12.2018

Сила на моторот: 110 kw / 150 ks

Цена: 1 €

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Продавам Chevrolet Captiva 2.0 VCDI 16V со 150 кс . . Возилото е во многу добра состојба ..

Поседува 4 нови зимни гуми и 4 летни

Има и 2 (два) оригинални клуча со далечинско !!!

Опрема :
-климатроник
-паркинг сензори
-темпомат (со команди на волан)
-радио CD шаржер + команди за радио на волан
-airbag x 8
-hill control (автоматско спуштање при големи надолнини)
-ESP
-ABS
-кожен салон
-board computer
-компас
-центално заклучување со далечинско
-металик боја
-двоен хромиран издув
-кровни носачи
-хромиран преден заштитник
-кожен волан и менувач и седишта
-Алу. бандажи 18ки
-автомаски светла
-автоматски брисачи (сензoри)
-греачи на стакла и ретровизори
-ретровизори на ел.преклоп
-ел. стакла , ел ретровизори , ел. фарови
-задна шофершајбна на отворање(со команди на клучот) за полесен пристап до багажникот
-потпирачи за раце напред и назад
-предни блицови (магленки) + задни магленки
-тонирани стакла
-заден спојлер со трето стоп светло
-резервно тркало
-држачи за чаши напред и назад
-задни седишта на преклоп 60/40
-со седум седишта
- атестирана еуро кука со трет број

 Велес    Општина: Велес

Прати Е-Маил

 Laste