Logo

Продавам Nissan Sunny регистриран до мај 2018

Број на оглас: 2689357 | Објавен на: 05.03.2018, 08:40
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Nissan

Модел: Sunny

Година: 1992

Гориво: Дизел

Километри: 300000

Менувач: Рачен

Каросерија: Седани

Боја: Црвена

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 05.2018

Сила на моторот: 55 kw / 75 ks

Цена: 750 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Се продава Нисан Suny 1992
- мотор предобар обичен дизел 2.0 D, 55KW не троши грам масло
- мењач обновен со нова потисна, нова ламела, друг лагер
- редовно сервисиран затегачи, ребраст и филтри
- поставен нов ладњак оргинал (125 евра)
- каросерија просечна,
- централна брава,
- електрика на стакла,
- две нови предни гуми М+S 155/70/13 (возени помалце од 1000км)
- мала потрошувачка 5л/100км на отворено,
- сервото не работи и треба сајли за рачна
Други информации на телефон.
Се продава поради набавка на друго возило
Може и замена со моја доплата до 500 евра понудете возило бензин/плин

 Крушево    Општина: Крушево

Прати Е-Маил

 Кире