Logo

AUDI A3 1.9 TDI 131 KS - 6 brzini - 02

Број на оглас: 2709137 | Објавен на: 06.09.2020, 20:24
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Audi

Модел: A3

Година: 2002

Гориво: Дизел

Километри: 250000

Менувач: Рачен

Каросерија: Хеџбек

Боја: Сива

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 10.2020

Сила на моторот: 96 kw / 131 ks

Kласа на емисија: Еуро 4

Цена: 2.950 €
Цената е фиксна

Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Се продава AУДИ A3 (8L) со најдобриот мотор 1.9TDI 131кс со 6 брзини, многу економичен со потрошувачка од 3,5-4L на отворено и градска од 6,5-7L на 100km.
Со ВИСОКО НИВО на опрема за тоа возило:
- КЛИМАТРОНИК (работи перфектно)
- ESP (систем за против-пролизгување)
- ABS
- 8х AIRBAG
- ЕЛЕКТРИКА НА СТАКЛА
- ЕЛЕКТРИКА НА РЕТРОВИЗОРИ
- КОЖЕН ЕНТЕРИЕР
- КОЖЕН ПОДЕСУВАЧКИ ВОЛАН И МЕНУВАЧ
- КОЖНИ СЕДИШТА "Velour" (со подесување по висина)
- АЛАРМ
- РАДИО НА CD-MP3
- ЦЕНТРАЛНА БРАВА СО ДАЛЕЧИНСКО
- 2х ОРИГИНАЛНИ КЛУЧЕВИ
- АЛУМИНИУМСКИ ФЕЛНИ СО 4 НОВИ ГУМИ ЗА СИТЕ СЕЗОНИ(SAVA-adapto)
- ПОДЛАКТИК
- ХАЛОГЕНКИ
- BOSE ОЗВУЧУВАЊЕ
- СЕРВИСНА КНИШКА

Направен ГОЛЕМ СЕРВИС пред 20000km сменето е:
- СЕТ РЕБРАСТ КАИШ (INA-германско производство)
- КЛИНЕСТ КАИШ
- ВОДНА ПУМПА
- ЗАТЕГАЧИ
- РОЛКА
- ТЕРМОСТАТИ
- СЕНЗОР ЗА ТЕМПЕРАТУРА
- УЉЕ ВО МОТОР
- ФИЛТЕР ЗА УЉЕ
- ФИЛТЕР ЗА ВОЗДУХ
- ФИЛТЕР ЗА ПОЛЕН
- ФИЛТЕР ЗА ГОРИВО
- УЉЕ ВО МЕНУВАЧ
- ФРЕОН
- АНТИФРИЗ
- НОВ "EXIDE" АКУМУЛАТОР 77Ah (има гаранција уште 2 години)
- Нови амортизери (под гаранција)

Колата е произведена 2002година, и е во одлична состојба како каросериски така и механички со реални поминати 270 000km, и регистрирана е до 10-ти месец 2020год.

Дополнително инфо на
075 400 075 - Дарко

 Скопје    Општина:Аеродром

Прати Е-Маил

 Darko