Logo

OPEL Kadett 1988 vo odlicna sostojba !!!

Број на оглас: 2713773 | Објавен на: 31.03.2020, 17:28
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Opel

Модел: Kadett

Година: 1988

Гориво: Дизел

Километри: 140000

Менувач: Рачен

Каросерија: Седани

Боја: Сива

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 08.2019

Сила на моторот: 55 kw / 75 ks

Цена: 1.200 €
Цената е фиксна

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Se prodava OPEL Kadett proizveden 1988 godina. Odlicno zacuvana, nikade nema korozija, karoseriski TOP! Odlicen motor 1.6 diesel, 5 brzini, mnogu ekonomicna - minimalna potrosuvacka od samo 4.5l na 100km. Napraven golem servis pred 200km, so zelen karton. ODLICNA !

 Гевгелија    Општина:Гевгелија

Прати Е-Маил

 Атанас

Потврден огласувач