Logo

Продавам комплети за озвучување

Број на оглас: 2714290 | Објавен на: 18.09.2019, 09:23
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Цена: 1 МКД

Категорија: Музички инструменти и опрема / Опрема за музички инструменти / Озвучување

Вид на оглас: Се продава


Продавам:
Dynacord PSX850 2x300W куфер ДВА ЕФЕКТА
Dynacord ES 820 2 x 300 W со куфер
Dynacord PowerMate 1 2 x 500W ДВА ЕФЕКТА
Roland/BOSS 2 x 300W куфер ДВА ЕФЕКТА
Целата опрема е во “топ состојба“ (фабрички карактеристики)

Звучни кутии со оригинал Американски звучник Electro Voice 15L Pro Line 400 RMS, 800 W (1600W peak) 103.5db со високотонец со 1.2 инчен титаниумски драјвер

Два бас бинови 700W RMS со двојна скретница (нови) кои одлично ги погонува миксерот (не е потребно засебно појачало)


Идеално оптимизирани комплети.

Повеќе микрофони модел Shure SM58 и Shure 565 SD нови и користени (оригинал)

Микрофоните,звучните кутии и каблите се со Neutrik конектори.
Сталки за микрофони и стубови за звучни кутии.

Прв сопственик на целата опрема
Телефон за контакт: 070 25 22 25

  Скопје    Општина: Кисела Вода

Прати Е-Маил

  oglasnik

Потврден огласувач