Logo

Privatni casovi po kineski jazik

Број на оглас: 2724692 | Објавен на: 03.05.2018, 15:31
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 614 МКД

Категорија: Услуги, Сервисери / Обуки, Курсеви, Часови и Подучување / Останато

Вид на оглас: Се продава


Здраво! (你好 nǐ hǎo) Ајде да учиме кинески јазик! Јас сум Сузана, професор по кинески и италијански јазик.

Дипломирав на катедрата по италијански и кинески јазик на филолошкиот факултет "Блаже Конески" при Универзитетот " Св. Кирил и Методиј". во Скопје. 2007/08 студирав во Пекинг, Кина на Универзитетот за странци "Beijing Language and Culture University". Седум години активно работам како пофесор и преведувач по двата јазици.

Зашто би учел/а кинески јазик? - Би бил/а меѓу 10те луѓе во Македонија што го зборуваат а исто и милијардитиот и некој во светот што го зборува. - Кинеската економија е на второ светско ниво па првото здраво на кинески е особено важно за отпочнување на вашиот бизнис со Кина. - Ќе научиш за еден друг и поинаков свет, а тоа ќе те смени на позитивно како што ме промени мене. - Ни требаат колеги, да ни помогнат во напливот на преводи што ги имаме моментално тука, а ќе ги имаме уште повеќе. - Ќе можеш да шеташ кинези туристи (а се најавени многу) и да си кул :) - Ќе научиш да се ценкаш и од алибаба да си купиш поефтино. :) - Ќе знаеш што точно да се истетовираш на рака. :) Индивидуалните редовни часови по кинески јазик, два пати седмично, опфаќаат 8 месеци изчување на првиот степен и цената на истиот месечно е 3 000 ден. (за 1час 375 ден.)


Бизнис кинески час 600 ден. Индивидуаните редовни часови по италијански јазик, два пати седмично, опфаќаат 8 месеци изчување на првиот степен и цената на истиот месечно е 2 000 ден. (за час 250 ден.) Бизнис италијански час 500 ден.

Закажи час по кинески со Сузана на линкот: https://www.teachhoot.com/TutorPublic/PublicProfile?tutorId=ed4770b6-1b29-4215-8d2f-ab30fb2f7c9b

 Скопје    Општина: Аеродром

Прати Е-Маил

 TeachHoot.com

Потврден огласувач