Logo

СЕ ПРОДАВА РЕНОВИРАНА КУЌА ИТНО

Број на оглас: 2724792 | Објавен на: 07.02.2019, 18:19
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Број на соби: 7

Квадратура: 175 m²

Број на спратови: 2 спрата

Греење: Дрва

Дворна површина: 100 m²

Тип на домот: Двo-семејна куќа

Состојба: Реновирана

Опрема: Полу наместен

Година на градба: 1970

Година на реновирање: 2005

Број на балкони: 2 Балкони

Број на бањи: 2

Подрум: Да

Број на паркинг/гаража: 1 Гаража

Ориентација: Југоисток

Адреса: Браќа Миладинови Јени Мале

Цена: 76.000 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Вид на оглас: Се продава


Се продава реновирана куќа, со можност за живеење на 2 семејства со одделни влезови.
Долниот спрат се состои од :
-кујна (нова), трпезарија, дневна (отворен простор)

-салон,
-купатило,
-спална
се е со нови врати и пвц дограма
-помошна просторија за готвење
-визба
-остава за дрва
-гаража и двор од 100 квадрати
Втор спрат се состои од:
-надворешни покриени скали
-затворена тераса ( светларник)
-детска соба ( наместена или ненаместена по избор)
-кујна, трпезарија, дневна (отворен простор)
-реновирано купатило
-спална со тераса
*Куќата излегува на 2 улици и има можност за доградба.

 Битола    Општина: Битола

Прати Е-Маил

 Андријана