Logo

ПЛАЦ Охрид 10900 м2

Број на оглас: 2725214 | Објавен на: 02.08.2020, 01:32
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Квадратура: 10900 m²

Тип на земјиште: Останато

Цена: 1 €

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Се продаваат два Плаца споени во к.о.Охрид 4 ,на 5 минути од центар на Охрид, на самиот пат за с.Орман позади бензиска пумпа Лук Оил.
Плацовите се со вкупна големина од 10 900 м2 (едниот 4500м2, другиот 6500м2)
Погодно за обработка , индустриски објект, викендички, куќи , етно село , ресторан и многу други намени поради самата голема површина. Плацовите излегуваат на асфалтен пат во должина од 60 м. Има вода во изобилство.
(се наоѓа одма до казанџијата ).
Cena 25 E/m2

 Охрид    Општина:Охрид

Прати Е-Маил

 R

Потврден огласувач