Logo

PROTEIN OD SURUTKA 80%---ZA MUSKULNA MASA

Број на оглас: 2753005 | Објавен на: 11.01.2018, 09:00
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 899 МКД

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Ослабување и Исхрана

Вид на оглас: Се продава


PROTEIN 1KG CENA: 899 DEN
PROTEIN 2 KG CENA: 1699 DEN
PROTEIN 5KG CENA: 3799 DEN

Протеин од сурутка
Моќта на проеинот сега поблиску до вас со новиот производ Протеин од сурутка на Виталиа. Почувствувајте колку моќно може да биде вашето тело, само кога ќе го внесувате правилниот додаток во исхраната.

Протеинот од сурутка претставува комбинација од протеин од овчја и козја сурутка содржи големо количество протеини дури 80% како и мало количество заситени масти.

Протеинот од сурутка со висок протеински состав од 80% пред се е наменет за спортисти и физички активни лицa, кој придонесува за градење на мускулна маса и подобрување на физичките перформанси.

Производот не се препорачува за деца под 16 години и трудници.

Може да се употребува во комбинација со млеко, сок, чај, како додаток во разни печива, десерти, месни производи и сосови. Како да подготвите високо протеински шејк: во блендер ставете ги следните состојки: 100g свежи или замрзнати јагоди, 15g (2супени лажици) протеин од сурутка во прав, 350ml ладна вода или млеко, 4-5 коцки мраз, по желба мед или кафеав шекер. Блендирајте ја смесата и доколку е потребно додадете уште вода.

Без ГМО

Практично пакување со зипер, едноставно за отворање и повторно затворање

 Скопје    Општина: Аеродром

Прати Е-Маил

 BEST-MOBILE