Logo

GRADEZNO ZEMJISTE-PLAC na ul Ilija Aleksov Radovis

Број на оглас: 2765133 | Објавен на: 18.02.2019, 10:52
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Квадратура: 548 m²

Тип на земјиште: Градежно

Цена: 28 €
29 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


ИТНО И ЕФТИНО!!!
Се продава плац / градежно земјиште во Радовиш од 548 м2 на улица „Илија Алексов“ (патот кон нас. Раклиш, Подареш, Ораовица),во близина на тениските игралишта, детска градинка „Цветови“, комплекс „Шампион“ и Егејското маало (Види ги сликите).
Парцелата / плацот се наоѓа во урбаниот опфат на град Радовиш и е опфатен со Генералниот Урбанистички План како и Деталниот Урбанистички План (има маркица) и е со намена и идеален за семејна куќа со деловен простор.
За да се уверите во точноста на информациите може да провериме лично во просториите на општина Радовиш, во секторот за урбанизам.

Цена по договор.

Информации на 075 493 167, Viber, WhatsApp - Сашко Бојаџиев - Џиџе.

 Радовиш    Општина: Радовиш

Прати Е-Маил

 Сашко Бојаџиев

Потврден огласувач