Logo

Продавам Cannon XF305

Број на оглас: 2771843 | Објавен на: 29.07.2018, 06:30
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 2.000 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Видео камери - Дигитални / Canon

Вид на оглас: Се продава


Продавам Cannon XF305 во перфектна состојба, со оригиналната торбица, помалку од 10 часа користена, прв сопственик.
Камерата содржи 2 слотови за CF(Compact Flash) картички и 1 слот за SD картичка за фотографија.
Со оптички зум од 18x HD L-Серија, f/1.6-2.8, 82mm Filter Diameter. 60p, 60i, 30p, 24p
Вклучени се и 2 CF картички од 64Gb и 32Gb и една SD картичка од 8Gb за фотографија.

Canon XF305 Specs
3 Native 1920 x 1080 CMOS Sensors
2.37MP (2.07MP effective) each
Lens 18x HD L Series Zoom
4.1-73.8mm (29-527mm, 35mm equivalent)
f/1.6-2.8
82mm Filter Diameter
Minimum Illumination 4.5 lux (full AUTO mode, +21dB gain)
0.8 lux (Manual mode, +33dB gain)
Built-in Filters Neutral Density 1/4, 1/16, 1/64
Video Recording System NTSC (PAL w/Mfr upgrade)
Compression: MPEG-2 Long GOP
Color Space: 4:2:2 (at 50Mbps recording)
File Format: MXF

Повеќе инфо на
https://www.usa.canon.com/internet/portal/us/home/products/details/camcorders/professional/xf305/

 Битола    Општина: Битола

Прати Е-Маил

 Petar

Потврден огласувач