Logo

Se prodava stan (garsonjera) vo strogiot centar na Stip

Број на оглас: 2802358 | Објавен на: 03.11.2018, 16:16
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Број на соби: 1,5

Квадратура: 20 m²

Греење: Струја

Спрат: Приземје

Тип на станот: Во Зграда

Состојба: Нов

Опрема: Наместен

Лифт: Не

Година на градба: 2017

Број на балкони: Нема

Број на бањи: 1

Подрум: Не

Број на паркинг/гаража: 1 Паркинг

Ориентација: Југ

Адреса: Boris Kidric (Zgrada Promaja)

Цена: 21.000 €
Цената е фиксна

Категорија: Недвижности / Станови

Вид на оглас: Се продава


Се продава стан (гарсоњера), во строгиот центар на Штип.
- Улица Борис Кидрич (Зграда Промаја), има директен пристап на улица;
Карактеристики:
- На приземниот дел од зграда Промаја
- ПВЦ Прозори и врати 7 коморни (Rehau-германско производство), термопан стакло; два влеза, еден доколку се користи како станбен објект и втор влез доколку се користи како деловен објект,
- Сите внатрешни ѕидови и тавани глетувани;
- Подот е ламинат, под кој има изолација (пресуван стиропор),
- Купатилото е со гранитни плочки (шпанско производство); има проточен бојлер (21kw),
- Електрична енергија со сопствен кабел директно од бандера со посебно броило, во моментот брои домашна ел.енергија, но со промена само на тарифата брои и индустриска ел.енергија,
- Штекови инсталирани на сите ѕидови на секои 2м;
- Инсталирани штекови за интернет, телефон, кабелска дигитална телевизија, сателитска телевизија и др.
Со вода се снабдува директно од главен водовод
Површина:
- Внатрешна површина на приземјето кое е оддвоено комплетно изнесува 20 м2 (ходник,купатило, дневна соба со којна).
Гарсоњерата е комплетно опремена со мебел:
-Кујна (фурна, плотна дигитална, аспиратор)
-ТВ
-Тросед кој се расклопува
- Клуб маса
- Трепезариска маса со две столици
- Плакари и полици
- Купатило комплет опремено со туш кабина..
- Ѕиден панел за греење
Станот е многу погоден и за деловен простор (канцеларија и сл.), има директен влез од главната улица со остаклен преден дел и паркинг место веднаш пред него.

 Штип    Општина: Штип

Прати Е-Маил

 Branko