Logo

Куќа на одлична и мирна локација во центар на Ѓ.Петров

Број на оглас: 2824863 | Објавен на: 19.03.2019, 07:25
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Број на соби: 7

Квадратура: 190 m²

Број на спратови: Приземје

Греење: Друго

Дворна површина: 473 m²

Тип на домот: Една семејна куќа - Самостојна

Состојба: Реновирана

Опрема: Полу наместен

Број на балкони: Нема

Број на бањи: 2

Подрум: Да

Број на паркинг/гаража: Повеќе од 4 паркинг места

Ориентација: Југозапад

Адреса: ул Виа Егнатија бр.15

Цена: 2 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Вид на оглас: Се продава


Се продава или заменува куќа во центарот на Ѓорче Петров, локациски одлично поставена, широка и пространа улица и правоаголен двор. Куќата има два независни влезови (еден на запад еден на исток). На постоечката куќа според ДУП може да се гради станбена зграда во основа 178 м2, П+2к+По, со вкупна бруто развиена површина од 750 м2
Можно е замена за стан/станови, луксузен стан или пак куќа во Бардовци во рамки на договорената цена. МОЖЕН Е ДОГОВОР СО ИНВЕСТИТОР ЗА ИЗГРАДБА НА СТАМБЕНА ЗГРАДА

 Скопје    Општина: Ѓорче Петров

Прати Е-Маил

 x

Потврден огласувач