Logo

Traktor New Holland 8870 А 2001 god

Број на оглас: 2826379 | Објавен на: 30.11.2018, 08:21
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 22.000 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Моторни Возила / Земјоделски возила / Трактори

Вид на оглас: Се продава


Се продава трактор New Holland модел 8870А
Година на производство: 2001
Погон: 4x4 (4WD)
Мотор: Ford 7.5L 6-цилиндри дизел
Моќност: 210hp (157kw)
Гуми предни: 600/65 R28
Гуми задни: 710/70 R38
Supersteer волан, клима, радио.
Двата трактора можат да се видат во кругот на фабриката Треска Мебел Трејд - Виница

Контакт: 070 213 237 - Марјан
Цена по договор

 Виница    Општина: Виница

Прати Е-Маил

 Bording DOOEL

Потврден огласувач