Logo

MONDIAL CROSS X-TREME MAXX 200

Број на оглас: 2835789 | Објавен на: 27.02.2019, 11:07
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Останати марки

Вид: Крос/Ендуро

Година: 2018

Модел: MONDIAL CROSS X-TREME MAXX 200

Цена: 1 €

Категорија: Моторни Возила / Мотори(над 45км/h)

Вид на оглас: Се продава


MONDIAL CROSS X-TREME MAXX 200

Технички податоци:

• Зафатнина на моторот: 197 cm³
• Максимална снага: 10.5 kw / 7500 rpm
• Тип на мотор: четиритактен
• Максимална тежина: 150 кг
• Гориво: Бензин (95 октански)
• Кумплуг: 5 брзини
• Пренос: Ланец
• Предно тркало: 2.75-21
• Задно тркало: 4.60-18
• Должина: 2090 мм
• Ширина: 815 мм
• Висина: 1200 мм
• Тежина: 127 кг

Обезбедени оригинални резервни делови како и продажно-сервисна мрежа низ цела Македонија

ГАРАНЦИЈА: 1 година ( неограничени километри)

Земја на потекло: ТУРЦИЈА

Повеќе информации за моделот на:
▪ www.mondialmotor.com.tr
▪ www.facebook.com/MONDIAL Makedonija

Ексклузивен увозник и сервисер:

ХД-ЕНИКС ДООЕЛ
ул.Октомвриска револуција бб ,
1300 Куманово
тел./факс + 389(0) 31 428 731
мобилен: 075 453 007
e-mail:enix@t.mk

 Куманово    Општина: Куманово

Прати Е-Маил

 ХД-Еникс

Потврден огласувач