Logo

Нови XIaomi Mi Mix 2S (Ексклузивна пред-нарачка)

Број на оглас: 2851460 | Објавен на: 08.03.2019, 01:12
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Xiaomi

Модел: Mi Mix 2S

Боја: Black

Интерна меморија: 64 GB

РАМ меморија: 6 GB

Големина на екранот: 5,5 - 5,9" инчи

Цена: 399 €

Категорија: Мобилни телефони и додатоци / Мобилни телефони

Вид на оглас: Се продава


======
ЕКСКЛУЗИВНА НАРАЧКА на најновиот модел од XIaomi - Mi Mix 2S
Достава - 10-15 дена
======
Варијанти:
6/64 GB = 399€
6/128 GB = 420€

Боја: БЕЛА

Телефоните се нови, неотпакувани, и со оригинален софтвер за ЕВРОПСКИ пазар.

Со телефонот следуваат:
------------------------
* заштитно стакло (Tempered glass)
* заштитна маска
* FastCharge полнач
* Оригиналното пакување.

Карактеристики на телефонот:
---------------------------------------
* 6GB RAM, 64GB ROM (внатрешна меморија)
* ОС: Андроид 8.0 (Oreo) + 9.5 MIUI
* Чипсет: Qualcomm SDM845 Snapdragon 845
* Процесор: 8-јадрен (4x2.8 GHz Kryo 385 Gold & 4x1.8 GHz Kryo 385 Silver)
* Графика: Adreno 630
* Дисплеј: IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
* Резолуција: 1080 x 2160 pixels, 18:9 ratio (~403 ppi density)
------------------------------------------------------------
* Dual SIM card (слот за две картички)
* 5.99" инчен дисплеј, 16М бои, Full HD, 1920x1080p
* Предна камера: 12 MP (f/1.8, 1/2.55", 1.4 µm) + 12 MP (f/2.4, 1/2.9", 1.0 µm)
* Задна камера: 5 MP (f/2.0, 1.4 µm),
* Видео: 2160p@30fps, 1080p@30fps, 720p@120fps
* Батерија: 3400 mAh (2 дена)
* Бои: црна и бела
* Fingerprint sensor (отклучување на телефонот и апликации со допир на вашиот прст)

Линк:
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_mix_2s-9067.php

Достава по Карго Експрес низ цела Македонија, или директно на рака ако сте во Скопје.

За повеќе информации - обратете се на телефонскиот број подолу.

______________
www.mobimax.eu

 Скопје    Општина: Карпош

Прати Е-Маил

 Daniel

Потврден огласувач