Logo

Соларна ЛЕД светилка (Solarna LED sijalica)

Број на оглас: 2854855 | Објавен на: 26.03.2020, 13:53
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 550 МКД

Категорија: Дом и Градина / Светло и осветлување / ЛЕД светла

Вид на оглас: Се продава


Се продава соларна ЛЕД светилка со соларен фотоволтаичен панел и кабел за полнење. Соларниот панел се полни за неколку часа на сонце, а ЛЕД светилката содржи литиумска батерија и може континуирано да свети 5 до 8 часа. Работниот век на сијалицата е околу 5.000 работни часови. Сијалицата свети со јачина од 130 лумени.
ЛЕД светилката е идеална за гаражи, летниковци, подрумски простории, за во кола. За 4-5 месеци ги враќа парите вложени во неа.
Цена - 550 денари. Достава по карго - плус 80 денари.
*******************************************************

 Пробиштип

Прати Е-Маил

 Kontrec