Logo

Пелет Пелети / Pelet Peleti

Број на оглас: 2858110 | Објавен на: 14.10.2019, 14:22
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Цена: 185 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Дом и Градина / Греење и климатизација / Останато

Вид на оглас: Се продава


Špik Fire
Состав: 80% бука, 20% елка
Енергетска моќ: > 4,6kWh/kg
Влага < 10%
Пепел < 1,20%
Земја на потекло: Србија
Сертификати: ENplus A2 RS 003
Цена : 190 денари/вреќа

АЛПИН ПЕЛЕТ
Состав: 100% бука - без кора
Енергетска моќ: > 5,0 kWh/kg
Влага < 7%
Пепел < 0,7%
Земја на потекло: Македонија
Цена : 205 денари/вреќа

АЛПИН ПЕЛЕТ бор
Состав: 100% бор - без кора
Енергетска моќ: > 5,0 kWh/kg
Влага < 7%
Пепел < 1%
Земја на потекло: Македонија
Цена : 185 денари/вреќа

ARBOREKO ENplus A1
Состав: 100% елка - без кора
Енергетска моќ: > 4,6kWh/kg
Влага < 10%
Пепел < 0,7%
Земја на потекло: Босна и Херцеговина
Сертификати: ENplus A1 BA 004
Цена : 215 денари/вреќа

ARBOREKO ENplus A2
Состав: 100% елка - без кора
Енергетска моќ: > 4,6kWh/kg
Влага < 10%
Пепел < 1,2%
Земја на потекло: Босна и Херцеговина
Сертификати: ENplus A2 BA 004
Цена : 195 денари/вреќа

За порачка од минимум 600 кг испораката во реон на град Скопје е бесплатна

Контакт :
072 612 272
info@premiumenergy.com.mk
www.premiumenergy.com.mk
Можност за плаќање во готово, со картичка или онлајн на нашата веб продавница.

Огласи од: Премиум Енерџи Скопје

Премиум Енерџи Скопје

Кисела Вода, Скопје

Станете Премиум член

  Скопје    Општина: Кисела Вода

Прати Е-Маил

  Премиум Енерџи Скопје

Потврден огласувач