Logo

Kompjuteri i3, i5, i7

Број на оглас: 2861775 | Објавен на: 30.06.2020, 21:34
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Xaрд диск HDD: 500 GB

РАМ Меморија: 8 GB

Модел на процесор: Intel Core i7

Тип на хaрд диск: SSD

Цена: 9.000 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Вид на оглас: Се продава


*****ПОПУСТ***** Сите компјутери со i7 (4 на број), i5 (3 на број) и i3 (1 на број) заедно ако се купат (со обично напојување, 2x4 GB RAM, без SSD, само 1151 оди со SSD M.2) цена ЕДИНСТВЕНА 160.000 ден. (секој по 20.000 ден.) опис на секоја конфигурација следи подолу, но со дополнителни елементи! И за графички ЗАЕДНО (3хGTX1050Ti, 4хRX580 и GTX 960) 50.000 ден. Заедно 200.000 ден.- ПОКЛОН i3 3240; 6GB; 250 GB (вклучувам и напојувања 3xCooler master)
-------------------------------------------------------------
*************Попуст од 3.000 ако во конфигурација се GTX 1050Ti или RX580*************
Case COOLER MASTER K350; i5 8500 со кулер Cooler Liquid Deepcool Gamer Storm Maelstrom 12; 2x4GB DDR4 упарени, 1TB 7200 64mb cache, nJoy Legion 700W (СЀ Е НОВО)
Цена: 28.000 ден.
______________________________________
Gigabyte B360M-H со М.2 1151 (СЀ Е НОВО); i3 8100; M.2 SSD 2280 240GB; 4 GB DDR4 ADATA 2.666 (упарени 2x4 GB DDR4 2666 CORSAIR VENGEANCE 16-18-18-25 или 2x4 GB DDR4 GSkill aegis плус 3.000 ден., 2х8GB DDR4 2.666 Kingston Fury HyperX RED плус 5,000 ден), обично напојување
Цена 23.000 ден.
______________________________________
Gigabyte P85-D3 LGA 1150 (Gaming, 4 мемориски слота, максимум 32 GB 1333/1600); само HDMI излез интегриран; i7 4770 3,4 GHz L2 cache 4x0,25MB, L3 cache 4x2MB (8MB cache); 2x4GB RAM DDR3 1600 CORSAIR DOMINATOR 9-9-9-24 1.50V ver2.12; 120GB SSD Kingston; 500 GB HDD; Cooler Master Real 700w
Цена: 28.000 ден.
______________________________________
Gigabyte H81M-DS2 1150 (НОВА) i7 4770 3,4 GHz L2 cache 4x0,25MB, L3 cache 4x2MB (8MB cache); 2x4GB RAM DDR3; 500 GB HDD
Цена: 22.000 ден.
______________________________________
Biostar H81MLC LGA 1150, i5 4570T 2,9 GHz Turbo 3,6 GHz L2 512 kb cache L3 4MB cache; 2x4GB RAM DDR3 1600 Silicon Power; 500 GB HDD Цена 16.000 ден.
______________________________________
MSI H61MA-D2V 1155, i7 2600 3.4 GHz Turbo 3,8 GHz L2 1 MB cache L3 8MB cache; 2x4GB RAM DDR 3; 500 GB HDD.
Цена:24.000 ден.
_____________________________________
Gigabyte H61M-S1 LGA 1155 i5 2400 3.10 GHz Turbo 3.4 GHz, L3 6MB cache. Комплет (плоча, процесор и кулер-гратис 4GB DDR3) 10.000 ден.
______________________________________
Gigabyte H61M-S1 LGA 1155 i5 2400 3.10 GHz Turbo 3.4 GHz, L3 6MB cache, 2x4GB DDR3 1600 Kingston Hyper X Genesis; SSD 120 GB Kingston A400 НОВ; 500 GB HDD.
Цена: 20.000 ден.
______________________________________
ASUS PBZ68-V LX (4 мемориски слота, максимум 32 GB 1333/1600) LGA 1155 i7 3770 3.4 GHZ Turbo 3.9 GHz, L3 8MB cache, 2x4GB DDR3, HDD 500GB, Case ELITE (Cooler Master) Real 460w цена 28.000
______________________________________
(3-три MSI GeForce GTX1050 TI Gaming X 4G 9.000 ден. парче; 4-четири Sapphire RX580 poulse 4 GB 256 Bit 10.000 ден парче; NVIDIA GeForce GTX960 4GB GDDR5 128Bit - НОВА, 7.000 ден. Asus RX580 ROG 8 GB 250 evra, НОВА. Цена само графички *ПО ЖЕЛБА*)

 LED

Потврден огласувач