Logo

MINING RIG 6*RX580 8GB / ETH/BTC ETERIUM/BITCOIN РИГ

Број на оглас: 2870472 | Објавен на: 12.12.2018, 21:06
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 2.999 €

Категорија: Компјутери / Останато

Вид на оглас: Се продава


Компоненти од компјутерот:
Komponenti od rigot:

Графички картички / GPU: 6 x Sapphire RX580 4GB (Samsung memory) Nitro+
Процесор / CPU: Intel Celeron G4400
Напојување / Power: 1200 W
Основна плоча / MB-Sys: Gigabyte H110-D3A
RAM: 8GB DDR4 2400 MHz DIMM
Екстендери за PCIx 6*Risers VER 006C
Алуминумска Рамка / Aluminiumska Ramka


!!! Напојувањето има посебно замеземјување на секој конектор и сите графички зе галвански одвоени. Се намалува ризикот пливачка нула.

Пoрточувачака на струја е под 700W ( Со денешна цена):

168 часа неделно
90 часа евтина * 0.7 * 2.78 = 175.14
78 часа скапа *0.7 * 5.54 = 302.484
--------------------------------------------------------
Вкупно 477.624 * 1.18 ДДВ = 563.59632 Денари НЕДЕЛНО
НЕ повеќе од 3000 денари месечно

Temperatura na GPU = 45C
Оргинални гарантни листови и сметки.
Оргинални кутии за целата опрема.
Dual Mining Mode ETH: 188 Mh/s i DCR: 6.2 Тh/s

Цена 3200 Евра
Cenata 3200 Evra € (ЕУР).
Испорака и инсталација до дома.
Гаранција 1 година

Миле 079 312 592

 Скопје    Општина: Скопје Центар

Прати Е-Маил

 Милисав

Потврден огласувач