Logo

MINING RIG XFX 6*RX580 8GB / ETH/BTC ETERIUM/BITCOIN РИГ

Број на оглас: 2870476 | Објавен на: 12.12.2018, 21:07
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 3.100 €

Категорија: Компјутери / Останато

Вид на оглас: Се продава


Компоненти од компјутерот:
Komponenti od rigot:

Графички картички / GPU: 6 * XFX RX580 8GB
Процесор / CPU: Intel Celeron G4400
Напојување / Power: 1200 W
Основна плоча / MB-Sys: ASRock > H110 Pro BTC+
RAM: 4GB DDR3 2400 MHz DIMM
Екстендери за PCIx 6*Risers VER 006C
Алуминумска Рамка / Aluminiumska Ramka


!!! Напојувањето има посебно замеземјување на секој конектор и сите графички зе галвански одвоени. Се намалува ризикот пливачка нула.

Пoрточувачака на струја е под 700W ( Со денешна цена):

168 часа неделно
90 часа евтина * 0.7 * 2.78 = 175.14
78 часа скапа *0.7 * 5.54 = 302.484
--------------------------------------------------------
Вкупно 477.624 * 1.18 ДДВ = 563.59632 Денари НЕДЕЛНО
НЕ повеќе од 3000 денари месечно

Temperatura na GPU = 40C
Оргинални гарантни листови и сметки.
Оргинални кутии за целата опрема.
Dual Mining Mode ETH: 182 Mh/s i DCR: 5.9 Тh/s

Цена 3400 Евра
Cenata 3400 Evra € (ЕУР).
Испорака и инсталација до дома.
Гаранција 1 година

Миле 079 312 592

 Скопје    Општина: Скопје Центар

Прати Е-Маил

 Милисав

Потврден огласувач