Logo

Mining Rig со 4 графички RX580

Број на оглас: 2883463 | Објавен на: 21.07.2018, 08:09
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 1.250 €
1.350 €

Категорија: Компјутери / Останато

Вид на оглас: Се продава


Продавам Mining Rig со 4 графички XFX RX580 4GB GDDR5, комплетно склопен со 2 напојувања Chieftec 600W Real Power (направен е на 1 тастер ги пали двете напојувања).
Процесор: G3250
Меморија: 4GB DDR3
HDD: 40GB
Матична: Biostar H81 ver6.1 (има поддршка на истата плоча да се монтираат 6 графички).

Риг-от е тестиран вади 29 MH/s по графичка, користен е околу 5 месеци.

Има х2 исти вакви.
Писмена гаранција 1 година.


Можност за достава низ цела Македонија.

Огласи од: МЦ Системи

МЦ Системи

ул. Јордан Стојанов бр.12
Пробиштип

Станете Премиум член

 Пробиштип

Прати Е-Маил

 МЦ Системи

Потврден огласувач