Logo

ЗИМЗЕЛЕНИ ДРВЦА

Број на оглас: 2902366 | Објавен на: 25.02.2020, 08:42
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 170 МКД

180 МКД
Цената не е фиксна

Категорија: Дом и Градина / Градина / Хортикултура - растенија

Вид на оглас: Се продава


Туја-смарагд ................ 45-55см.......250 ден
Туја-смар.златен.......... 55-65см.......350 ден
Туја=смарагд ............... 66-75см......450 ден.
Aurea nana...................... 400 и 500 ден.
Туја-златна ................. 60-80см.....450 ден.
- = - 80-100см...500 ден.
Туја-Compact ................ 55-65см.....350 ден.
- = - 70-80см...450 ден.
Arow i Stricta juniperus 60-80 sm.........450 den.
Ukrasna grmushka 25-40 см........... 250 ден.
Ukrasna grmushka 15-25 см........... 150 ден
Berberis..............450 den.
Buxsus...................370 den.
Смарагдот се користи претежно како дрворед-ограда,златната како декорација самостојно а хибридот декорација и дрворед. Blu i indigoto na site nacini. ДЕТАЛНИ ИНФОРМАЦИИ И УПАТСТВА СО „ ТОШЕ “ на тел.моб. 072 263-166. Достав на релација Штип -Велес( или Куманово) -СК и околината на Штип за поголеми количини по договор.

 Штип    Општина:Карбинци

Прати Е-Маил

 Тоше

Потврден огласувач