Logo

ALFA ROMEO 147 JTD

Број на оглас: 2950636 | Објавен на: 24.11.2018, 21:08
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Alfa Romeo

Модел: Alfa 147

Година: 2003

Гориво: Дизел

Километри: 200000

Менувач: Рачен

Каросерија: Maли градски

Боја: Сива

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 02.2019

Сила на моторот: 103 kw / 140 ks

Цена: 2.100 €
Цената е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава / Можна е замена


Kolata e pali vozi registrirana cela god.Mal servis pred polvina godina, golem servis zemaec lamela potisna drugi lager napraven pred dva meseca. 4 novi gumi.
- Aluminiumski bandasi 17
- Sportski predni amortizeri (niski)
- Servo volan
- Podesuvanje na volan
- Greaci na sedista
- Original radio so komandi na volan
- Klima
- Elektrika na svetla
- Elektrika na prozori
- Bord kompjuter
- ABS , ESP
MOZE DA SE VIDI VO SEKOE VREME
078 832 273

 Кавадарци    Општина: Кавадарци

Прати Е-Маил

 prodavam

Потврден огласувач