Logo

Продавам стан и гаража со подрум

Број на оглас: 2952680 | Објавен на: 18.03.2019, 12:22
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Број на соби: 6

Квадратура: 152 m²

Греење: Централно

Спрат: 6 кат

Тип на станот: Во Зграда

Состојба: Стар

Опрема: Наместен

Лифт: Да

Година на градба: 1975

Број на балкони: 2 Балкони

Број на бањи: 2

Подрум: Не

Број на паркинг/гаража: 2 Паркинг места

Ориентација: Југоисток

Адреса: бул. Кочо Рацин вр.14/6-22 Скопје

Цена: 140.000 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Недвижности / Станови

Вид на оглас: Се продава


Станот се наоѓа во строг центар во блок - градски зид, спроти старата градска болница. Станот е многу конфорен има 3 спални соби, 2 дневни соби, трпезарија, кујна, работна соба, бања и веце, 1 голема тераса, логија со балкон и 2 претсобја. Пространоста овозможува најразлични комбинации при реновирање и уредување на станот. Станот не е реновиран освен што се сменети пенџерињата во спалните соби има алуминиумски пенџериња со термо мост и блиндирана влезна врата.
Покрај станот продавам и подземна гаража со подрум во површина од 19м2.
Контакт телефон 071/209-479

 Скопје    Општина: Скопје Центар

Прати Е-Маил

 Goce

Потврден огласувач