Logo

LG K4 2016 za delovi - displej, tac, baterija

Број на оглас: 2954786 | Објавен на: 13.09.2018, 10:56
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: LG

Модел: K4 2016

Боја: Black

Интерна меморија: 8 GB

РАМ меморија: 1 GB

Големина на екранот: 4,1 - 4,9" инчи

Цена: 1 МКД
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Мобилни телефони и додатоци / Мобилни телефони

Вид на оглас: Се продава


Телефонот е купен пред година и пол, малку користен. Имаше мал проблем со побелување на екранот, па пред една недела му купив нов екран (дисплеј) со нов тач. Бидејќи пак го има истиот проблем со побелување, излезе дека нешто друго е проблем, веројатно со матичната плоча, а не со екранот и тачот.
Значи, од телефонот можете да порачате:
-одлична батерија,
-потполно нов (некористен) екран и тач (може да ви приложам документ дека го купив неодамна).
Повеќе инфо за телефонот на
https://www.gsmarena.com/lg_k4-7883.php

 Кратово

Прати Е-Маил

 Kontrec

Потврден огласувач